Derneğimizden tarihe geçecek girişim

DERNEĞİMİZDEN TARİHE GEÇECEK GİRİŞİM Atamız Nutuk eserinde ” Efendiler 1920 Martının 16. günü öğleden önce saat 10.00 da şöyle bir telgraf aldım…” sözleri ile başladığı bölümde, Telgrafçı Hamdi Bey’in ve Posta Memuru Ali Bey’in kahramanlıklarından bahseder ve canlarını tehlikeye atarak İngiliz işgalini kendilerine haber verdiğini anlatır. Madem teşkilatımız böyle büyük kahramanlar çıkarmış ve madem bu […]

07 Ocak 2020 Salı   18:48

DERNEĞİMİZDEN TARİHE GEÇECEK GİRİŞİM

Atamız Nutuk eserinde ” Efendiler 1920 Martının 16. günü öğleden önce saat 10.00 da şöyle bir telgraf aldım…” sözleri ile başladığı bölümde, Telgrafçı Hamdi Bey’in ve Posta Memuru Ali Bey’in kahramanlıklarından bahseder ve canlarını tehlikeye atarak İngiliz işgalini kendilerine haber verdiğini anlatır.

Madem teşkilatımız böyle büyük kahramanlar çıkarmış ve madem bu kahramanlıklar Bizzat Mustafa Kemal Atatürk tarafından tarihi ile kayıt altına alınmış, bu günü ölümsüzleştirmemiz gerektiğini düşünüyoruz.

16 Mart tarihinin “Posta Çalışanları Günü” olarak tescil edilmesi ve her yıl anma etkinliklerinin düzenlenmesi konusunda girişimlerimizi bugün itibari ile başlatmış bulunmaktayız.

Değerli posta çalışanı meslektaşlarımıza saygılarımızla…