“ULAK” yayın hayatına başladı

Derneğimiz tarafından hazırlanan ve ilk sayısı bugün itibariyle dağıtılmaya başlanan kültür,sanat ve edebiyat bülteni “ULAK” tüm çalışanlarımızın beğenisini kazandı. Bültenimizin yayın hayatına başlamasıyla ilgili Genel Başkan Yardımcımız ve bülten editörü Mustafa Tolga TOKLUOĞLU yaptığı açıklamada: “Şirketimizin maddi sermayesinin büyüklüğü herkesin malumu. En ücra köylere kadar uzanan kolları, merkezleri, binaları, tesisleri ve 40 bin kişilik ordusu […]

18 Mart 2020 Çarşamba   20:25

Derneğimiz tarafından hazırlanan ve ilk sayısı bugün itibariyle dağıtılmaya başlanan kültür,sanat ve edebiyat bülteni “ULAK” tüm çalışanlarımızın beğenisini kazandı.

Bültenimizin yayın hayatına başlamasıyla ilgili Genel Başkan Yardımcımız ve bülten editörü Mustafa Tolga TOKLUOĞLU yaptığı açıklamada:

“Şirketimizin maddi sermayesinin büyüklüğü herkesin malumu. En ücra köylere kadar uzanan kolları, merkezleri, binaları, tesisleri ve 40 bin kişilik ordusu ile gerçek bir dev. Personelimizi aileleri, eşleri, çocukları ile beraber düşünürsek, PTT ailesinin gerçek nüfusunun 100 bini bulduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Kimler var bu koca ailenin içinde bir bilseniz… En az maddi sermayemiz kadar büyük olan “kültürel sermayemiz” pek bilinmiyor maalesef. Sanırım biraz da ihmal ediliyor.

On beş yıldır -gururla- bu ailenin bir ferdiyim. PTT camiası içinde hatırı sayılır bir çevrem olduğunu da düşünüyorum. Fakat içimizdeki cevherleri öğrendikçe hala şaşırmaya devam ediyorum. Bazen de zamanında tanımadığım için utanıyorum. Çok kıymetli yazarlar, şairler, sanatçılar, sporcular, farklı kabiliyetler var camiamızda. Gel gör ki, dolu başağın baş eğmesi gibi, kişinin öz değeri arttıkça tevazuu da artıyor. Tabiri caiz ise kendi reklamını yapmıyor bu değerler. Ama birilerinin yapması gerek. Birinin çıkıp onların üzerine bir spot yakması gerek.

Kurucularından olmakla iftihar ettiğim, PTT Çalışanları Dayanışma Derneği’nin asli gayelerinden biri de tam olarak bu. Camiamız içindeki cevherlerin, gizli hazinelerin ortaya çıkabileceği zeminler yaratmak. Düzenlediğimiz mektup yarışmaları, yazarlar-şairler buluşması, fotoğraf yarışması vb. faaliyetlerin hepsi bu amaca yönelikti.

Şimdi de aynı gayeyi ULAK mecrasına taşımış bulunmaktayız. İstiyoruz ki, hem eli kalem tutan PTT çalışanlarının, çalışmalarını paylaşabileceği bir zemin olsun, hem de tüm PTT çalışanlarının kendisinden bir şey bulacağı bir dergileri olsun. Umarım maksadımız hasıl olur.

Senin de söyleyecek sözün varsa ULAK’ın kapıları sonuna kadar açık. Yayın kurulu olarak, çalışmalarını merak ve heyecanla bekliyor olacağız. Bu sayıda yer veremediğimiz dostalarımız da ne olur küsmesinler. Denemeye devam.

Kültürle, sanatla, muhabbetle kalınız…” dedi.

Üç ayda bir yayınlanacak olan bültenimizin kurumumuza hayırlı uğurlu olmasını diliyor, ileri ki sayılarımızda yayınlanmak üzere her türlü yazınızı tarafımıza ulaştırmanızı bekliyoruz.

“ULAK” 1.SAYIYI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tags: ,