Başkanın Mesajı

Kıymetli PTT Emekçileri,

Ptt Çalışanları Dayanışma Derneği’nin Kurucu Başkanı olmaktan Onur duyuyor, bana gösterilmiş olan güven için başta yönetim kurulu olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum.

Bu vesile ile önümüzdeki dönem dernek çalışmaları ile ilgili görüşlerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Yönetim Kurulu’nda yer alan değerli Çalışma arkadaşlarımla birlikte hedefimiz Derneğimizi 175.yıllık Koca Çınar Ptt de konuşan ve konuşturan; dinleyen ve dinleten; seven ve sevdiren; sorgulayan ve sorgulanan; üreten ve değer katan bir yapı oluşturmak olacaktır.

Ptt bünyesinde şimdiye dek yapılan dernek çalışmalarını büyük saygıyla karşılıyorum. Kuşkusuz kurumumuza ve çalışanlara katkıları olmuştur.
Ptt Çalışanları Dayanışma Derneği’nin temel amaçları, öncelikli olarak, içinde tüm kadro ve pozisyonları barındıran bir çatı oluşturmak ve bu çatı altında özellikle sosyal etkinliklerle kadrolar arasında dialog köprüleri kurmak ve oluşturacağımız ortak akıl ile mevcut sorunlara çözüm yolları üretmektir.
Başta yönetim kurulu olmak üzere derneğin bütün kurul ve komisyonlarının oluşturulma ve çalışma düzeninde demokratik ve katılımcı mekanizmalara özel bir önem verilmiştir. Üyelerimizin genel kurullara çok sayıda ve aktif olarak katılması, derneğin amaç ve çalışmalarına yön vermesi çok önemlidir. Bizler hiçbir şeyden haberi olmadan yönetilen üyelere değil, derneğimizi birlikte çalıştıracağımız yol arkadaşlarına talibiz.

Ptt Çalışanları Dayanışma Derneği kendi alanına özgü etik ilkeler geliştirecektir.

Dernek bütçesinin hangi kaynaklardan, nasıl oluşturulacağı ve hangi alanlar için kullanılacağı üyelerin kararları doğrultusunda belirlenecektir. Her bir üye, bütçeyi ve harcama kalemlerini günbegün takip edebilecektir. Bu konuda alnımız açık, başımız dik olmaya azimliyiz.

Sürekli mesleki gelişim ve kişisel gelişim eğitimi, günümüzde yalnızca seminerlere bırakılmayacak kadar önem kazanmıştır. Bu tür etkinliklerin üyelerimizin çalışma odalarına ve evlerine girebilmesi için elektronik ortam, web temelli eğitim modülleri gibi araçlarla etkin biçimde kullanılacak sistemi hayata geçirmek için elimizden geleni yapacağız.

Toplantıların uygun yer, biçim ve fiziki yeterlilik düzeyinde olması, sosyal programlarda lüks eğlence ya da abartılı dinlenceye yönelik düzenlemelerin yer almaması, katılım ve konaklama ücretlerinin makul seviyelerde tutulması amaçlarımız arasında olacaktır. Pahalıya kaçan hiçbir projenin içinde olmayacağız. Sorgulanabilir bir yapı ile sizlerin karşısında olacağız.
Derneğin sahibi konusuna da değinmekte fayda görüyorum. Derneğin sahibi 657 lisiyle, 399 lusuyla, İhs lisiyle, Taşeronuyla, İşcisiyle, Emeklisiyle, Ptt için emek veren veya vermiş her üyedir. Her üyenin söz hakkına, fikir ve düşüncelerine saygı gösterilecektir. Lakin dernek, şahsi çıkarların, siyasi çekişmelerin ve yahut bir zümrenin hizmetinde değildir.Sadece ve sadece üye olsun veya olmasın Ptt çalışanlarının hizmetindedir..

Bu vesile ile tüm Ptt çalışanlarını BENLİĞİ BIRAKIP BİZ OLMA MÜCADELESİNE DAVET EDİYORUM.

Saygı ve selamlarımla…

PTT-DER Yönetim Kurulu Adına
Genel Başkan
Onur KARAGÖL